10 najważniejszych zagrożeń bezpieczeństwa VPN

Last updated on March 4th, 2022 in VPN

Zagrożenia bezpieczeństwa VPN

Sieci VPN to doskonały sposób na ochronę ruchu internetowego i prywatności przed inwigilacją rządową, szpiegowaniem dostawców usług internetowych lub wścibskimi hakerami.

Jedyny problem? Możesz narazić się na zbyt dużą podatność VPN, jeśli nie podejmiesz środków ostrożności — to są zagrożenia bezpieczeństwa VPN!

Oto szczegółowo, jak to działa, aby uniknąć późniejszych problemów.

Czy VPN nie jest bezpieczny?

Przy tak wielu dostępnych opcjach znalezienie niezawodnej sieci VPN jest trudniejsze niż kiedykolwiek.

Dobre wieści? Jest wielu świetnych dostawców zabezpieczeń do wyboru! Złe? Nie wszystkie będą Cię chronić tak, jak powinny – niektóre stwarzają poważne ryzyko i niebezpieczeństwa, nawet jeśli ich usługa wydaje się bezpieczna na pierwszy rzut oka lub w fazie testów (takich jak SpeedTest). Nie chcesz, aby lista z tego artykułu była tym, co oddziela kogoś, kto zostanie zhakowany, od innej osoby na tej samej łodzi, ale z lepszymi umiejętnościami badawczymi.

 

10 najważniejszych zagrożeń bezpieczeństwa VPN, o których należy pamiętać

Jeśli chodzi o prywatność i bezpieczeństwo, istnieje wiele pułapek, w które możesz wpaść, jeśli nie będziesz ostrożny. Poniższa lista zawiera niektóre zagrożenia związane z wyborem niezabezpieczonej sieci VPN:

 1. Polityka dziennika

  Polityka dziennika
  Zasady dziennika VPN to dokument, który określa szczegółowe wymagania, które muszą zostać spełnione, aby można było korzystać z VPN. Ten dokument może zawierać takie elementy, jak dopuszczalne zasady użytkowania, wymagania dotyczące rejestrowania i protokoły bezpieczeństwa. Posiadanie zasad rejestrowania VPN może pomóc zapewnić, że wszyscy użytkownicy VPN są świadomi oczekiwań i wymagań, a wszelkie naruszenia mogą być szybko zidentyfikowane i rozwiązane.

  Podczas tworzenia zasad dziennika VPN ważne jest, aby wziąć pod uwagę specyficzne potrzeby Twojej organizacji. Na przykład możesz wymagać, aby wszyscy użytkownicy sieci VPN byli uwierzytelniani i aby wszystkie działania były przechowywane w dziennikach. Możesz także określić typy danych, które mogą być przesyłane przez VPN.

  Chociaż jest to dobra praktyka dla wewnętrznej sieci VPN prywatnej firmy, jest to najgorsza rzecz, jaką możesz mieć z komercyjnej sieci VPN.

  Korzystanie z VPN jest bezcelowe, jeśli dostawca prowadzi dzienniki Twojej aktywności przeglądania. Może to prowadzić do poważnych zagrożeń bezpieczeństwa, a Ty nie miałbyś możliwości dowiedzenia się, że monitorują lub uzyskują dostęp do tych danych, ponieważ i tak nie są one dostępne w zrozumiałym formacie na ich stronie internetowej (chyba że za tym, jak robią rzeczy kryje się jakiś tajny sos).

  Najlepsza sieć VPN zapewniająca prywatność to polityka zerowych logów. Jeśli chcesz cieszyć się swobodą i spokojem w sieci, ten typ powinien być twoją opcją!

 2. Nieprzejrzyste polityki prywatności

  Diabeł tkwi zawsze w szczegółach i dotyczy to również dostawców VPN. Firma może twierdzić, że szanuje twoją prywatność, gromadząc obszerne dane o tobie za pomocą rejestratorów, a nawet zastrzyków; ale jeśli jest coś, co odciąga uwagę od tych praktyk (takich), byłoby to ich własne oświadczenie dotyczące polityki, które jasno określa, czy w ogóle ma miejsce jakiekolwiek logowanie – i kiedy należy uważnie przeczytać… cóż, powiedzmy, że powinieneś” nie ekscytuję się takim dostawcą.

  Sieci VPN służą nie tylko ochronie prywatności, ale także zapewniają bezpieczeństwo i anonimowość podczas przeglądania Internetu. Jednak niektórzy dostawcy stosują dziwne zasady dotyczące gromadzenia danych, które mogą, ale nie muszą być szczegółowo wymienione w wybranej przez Ciebie Polityce prywatności VPN – więc musisz je uważnie przeczytać! Bezpłatne alternatywy zazwyczaj udostępniają informacje o użytkowniku stronom trzecim (reklamodawcom AKA).

  W takich przypadkach podane przez Ciebie dane będą wykorzystywane przez reklamodawców do tworzenia spersonalizowanych profili i spamowania użytkowników ukierunkowanymi reklamami. W niektórych przypadkach mogą nawet wyświetlać te reklamy za pośrednictwem swoich klientów VPN!

  Strony trzecie będą chciały wiedzieć o Twoich danych osobowych, dlatego ważne jest, aby reklamodawcy i inne osoby kupujące dane weryfikowały dane osobowe. Jeśli nie dbają o Ciebie wystarczająco, może nadejść moment, w którym cyberprzestępcy również dostaną te wrażliwe dane. Dlatego dobrą praktyką jest posiadanie zarówno sieci VPN, jak i zapory ogniowej w tej samej kombinacji.

 3. Słabe lub źle skonfigurowane szyfrowanie VPN

  Sieci VPN są istotną częścią każdej strategii bezpieczeństwa online, ale nie są idealne. W rzeczywistości szyfrowanie, które chroni Twoje dane, może zostać osłabione przez złe praktyki konfiguracji i konserwacji – obejmuje to bezpłatne usługi!

  Nieszczelna sieć VPN może stanowić poważne zagrożenie zarówno dla Ciebie, jak i dla osób wokół nich, których poufne informacje wyciekają w postaci zwykłego tekstu, nawet nie wiedząc, dlaczego lub ile zostało ujawnione podczas transmisji, ponieważ mogło nie być wystarczająco dużo wysiłku, aby upewnić się, że wszystko jest szczelne przed uruchomieniem relacja na żywo.

  Zanim będziesz mógł to ocenić, musisz dowiedzieć się więcej o tym, czym jest szyfrowanie VPN i jak wpływa ono na Twoje połączenie.

 4. Wycieki danych

  Wycieki danych
  Sieci VPN to świetny sposób na ochronę prywatności i bezpieczeństwa, ale zawsze istnieje ryzyko wycieków. Jeśli martwisz się, czy z jakiegokolwiek powodu wpłynie to na jakiekolwiek aspekty wydajności, nie martw się! Poniżej mamy kilka rozwiązań:

  Wycieki IP występują, gdy połączenie internetowe zostało nawiązane przez tunel VPN, mimo że jest w pełni zaszyfrowane
  Naprawiono DNS i WebRTC poprzez zmianę ustawień routera
  Naprawienie któregokolwiek z nich może spowodować więcej problemów niż rozwiązuje, więc najlepiej po prostu spróbować najmocniej, nie naprawiając czegokolwiek
  Niektórzy użytkownicy mogą potrzebować oddzielnych aplikacji w zależności od tego, jaki ich zdaniem powoduje problem.

  Wycieki DNS i Wycieki WebRTC to najczęstsze testy, które możesz przeprowadzić, które ujawnią, czy Twój dostawca stwarza jakiekolwiek zagrożenie bezpieczeństwa VPN.

  Dostawcy VPN nie są odporni na wycieki, a gdy połączenie VPN jest źle skonfigurowane, Twoje dane mogą zostać ujawnione. Ale może się to również zdarzyć z powodu problemów związanych z przeglądarką, takich jak wtyczki lub ustawienia na urządzeniach, których używasz do surfowania, które mogą zagrażać środkom bezpieczeństwa włączonym w inny sposób przez oprogramowanie dostawcy. Zawsze możesz wykonać test szczelności WebRTC lub test szczelności DNS, aby mieć pewność.

 5. Złośliwe oprogramowanie

  Korzystanie z VPN wiąże się z wieloma poważnymi zagrożeniami, takimi jak wstrzykiwanie złośliwego oprogramowania do urządzenia podczas pobierania klienta. Spowoduje to rozpoczęcie szpiegowania witryn i aplikacji, które są w nim rozwidlone – potencjalnie udostępniając dane osobowe, a nawet infekując inne części naszego systemu komputerowego reklamami, które czasami mogą być spamerskie!

  Oprogramowanie ransomware staje się coraz bardziej popularne, a niektórzy ludzie są nawet proszeni o duże okupy w zamian za ich dane. Nie jest to jednak coś nowego; w 2017 roku wiele bezpłatnych usług VPN w sklepie Google Play również okazało się złośliwych.

 6. Przestarzałe protokoły VPN

  Aby to podkreślić, przedstawimy najbardziej podstawowy przykład tego, czym jest to zagrożenie bezpieczeństwa VPN. Protokół PPTP to protokół, który może być szybki i wygodny, ale jest niezwykle niebezpieczny w użyciu, jeśli cenisz swoją prywatność. NSA już jakiś czas temu odszyfrowała ruch PPTP, więc cyberprzestępcy wiedzą, jak ważna może być dla nich ta luka, gdy atakują potencjalne ofiary, ponieważ może dostarczać poufnych informacji, takich jak e-maile lub dane bankowe, nawet o tym nie zdając sobie sprawy!

  Jeśli chodzi o protokoły, L2TP/IPSec również nie jest zbyt niezawodny. W rzeczywistości przecieki Snowdena pokazują, że Microsoft opracował ten protokół wspólnie z Cisco i był jedną z kilku firm zaangażowanych w program nadzoru PRISM – ryzyko dla Twoich informacji, jeśli z nich korzystasz.

  Poszukaj dostawcy VPN, który umożliwia korzystanie z silniejszych i bezpieczniejszych protokołów, takich jak IKEv2, OpenVPN, SoftEther lub Wireguard, oprócz protokołów takich jak PPTP lub L2TP/IPSec.

 7. Twój adres IP jest używany jako węzeł wyjściowy

  Jeśli nie będziesz ostrożny, Twój adres IP może zostać wykorzystany przez inne osoby do uzyskania dostępu do filmów lub innych treści, które mogą należeć do prywatności ich domu. Dlatego ważne jest, aby użytkownicy korzystający z VPN chronili się przed podsłuchiwaniem połączeń zewnętrznych za pomocą tej techniki.

  Kiedy dostawca VPN uruchamia swoją sieć poza przepustowością i adresami IP użytkowników, zasadniczo wykorzystuje to. Ale wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ponieważ post-Warunków korzystania z usług dostawcy wyraźnie mówi „nie będziemy wykorzystywać Twoich danych w żadnym innym celu niż określony w niniejszych Warunkach”.

  Oznacza to, że cyberprzestępca może robić nielegalne rzeczy online podczas korzystania z tego narzędzia i sam pozostawać anonimowy – na przykład pobierając torrenty! Gdyby więcej osób robiło takie rzeczy, prędkość naszej sieci może również znacznie się zmniejszyć z powodu zwiększonego ruchu z tych programów do pobierania, co zmniejszyłoby jakość przesyłania strumieniowego na platformach wideo, takich jak YouTube itp.

 8. Brak dodatkowych funkcji bezpieczeństwa

  Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, VPN z dobrym szyfrowaniem i polityką braku logów wystarczy. Jeśli jednak istnieją inne funkcje, które ułatwiają lub ułatwiają życie, zalecamy zapoznanie się również z nimi. Nie był to standard w branży, kiedy się zaczynał, ale obecnie jest to niezbędny element renomowanego dostawcy VPN. Mogą to być:

  Ochrona przed wyciekiem DNS – Nawet jeśli podczas testowania nie napotkasz żadnych wycieków DNS, zawsze dobrze jest wiedzieć, że dostawca VPN posiada mechanizmy zapobiegające tego typu problemom.

  Internetowe wyłączniki awaryjne — wyłącznik awaryjny to świetny sposób na ochronę prywatności i bezpieczeństwa. Jeśli połączenie VPN kiedykolwiek zostanie przerwane, ruch sieciowy zostanie zatrzymany, dopóki nie zostanie wznowiony bez żadnych problemów!

  Wyłączniki awaryjne na poziomie aplikacji — ta funkcja jest świetnym sposobem na uniemożliwienie niektórym aplikacjom korzystania z Internetu, gdy jesteś rozłączony. Może to być używane do torrentów i poczty e-mail.

  Połącz ponownie, jeśli połączenie zostanie przerwane — to świetna funkcja, jeśli nie masz najbardziej stabilnego połączenia internetowego. Ta funkcja zapewni, że gdy tylko połączenie internetowe zostanie uruchomione, Twoja sieć VPN natychmiast się połączy.

 9. Przepustowość przepustowości

  W przypadku niektórych sieci VPN możesz zauważyć, że prędkość Twojego internetu spada. Może to być frustrujące, gdy nie jest to zamierzone i ze względu na słabe ustawienia jakości po stronie dostawcy. Zwykle dzieje się tak w przypadku darmowych dostawców VPN lub bezpłatnych planów u dostawców premium VPN, którzy agresywnie przekształcają Cię w płatnego klienta.

  Powinieneś wybrać dostawcę, który zapewni Ci bezpłatną wersję próbną, bez karty kredytowej, która pozwoli Ci przetestować ich usługę premium bez żadnych zobowiązań.

 10. Nieaktualne certyfikaty serwera

  Kiedy łączysz się z serwerem VPN, chcesz mieć pewność, że jest on zaszyfrowany, zapewniając możliwie najbezpieczniejsze połączenie. Chociaż szyfrowanie VPN jest ważne, standard branżowy używa SSL dla każdego z ich serwerów, ponieważ większość z nich jest połączona z nazwą domeny.

  Możesz przetestować nazwę domeny pod kątem certyfikatu SSL i sprawdzić, czy jeszcze nie wygasła. Wygasły certyfikat oznacza, że Twoje dane mogą być przesyłane między Tobą a serwerem VPN w postaci zwykłego tekstu, a nie kodowane.


Szukasz sieci VPN bez ryzyka bezpieczeństwa?

HideIPVPN oferuje usługę VPN z szyfrowanie klasy wojskowej, oraz szybkie serwery o nieograniczonej przepustowości.

Nasza usługa zawiera wspólne adresy IP, dzięki czemu Twoja aktywność nigdy nie może być powiązana z jednym konkretnym użytkownikiem, co dodatkowo chroni Twoją prywatność.

Oferujemy również ochronę przed wyciekiem DNS, wyłącznik awaryjny, najnowsze protokoły VPN, i gwarantowana polityka braku logów.

Najlepsza oferta VPN! Uzyskaj HideIPVPN za 2,7$/mies.!

Każdy dokonany zakup objęty jest 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Zaoszczędź 75% TERAZ

Czy lokalizacja firmy VPN jest ważna, czy też stanowi zagrożenie bezpieczeństwa VPN?

Nie zawsze jest złym pomysłem, aby wybrać VPN, który ma swoją siedzibę lub serwery w krajach Five/Nine/Fourteen Eyes. Jednak Twoja prywatność będzie zagrożona tylko wtedy, gdy wspomniana usługa prowadzi dzienniki tego, co robisz online i publikuje je bez pozwolenia. Więc polityka braku logów jest więcej niż wystarczająca dla twojego bezpieczeństwa. Większość firm VPN zlokalizowanych za granicą (takich jak Panama) udaje się do krajów przyjaznych dla podatków i chce promować to jako zaklęcie prywatności, podczas gdy w rzeczywistości jest to tylko problem pieniężny.

Zasady zerowych dzienników to najlepszy sposób na zapewnienie bezpieczeństwa danych. Nawet gdyby rząd danego kraju próbował zmusić dostawcę Internetu do ujawnienia informacji o użytkowniku, i tak nie mieliby żadnych danych osobowych tej osoby, ponieważ nie istnieją!

 

Podsumowanie — zagrożenia bezpieczeństwa VPN

VPN to bezpieczny i skuteczny sposób ochrony prywatności, ale nie wszyscy dostawcy robią wszystko, co w ich mocy. Jeśli korzystasz z jednej z tych ryzykownych usług VPN, ważne jest, aby oferowały dobre praktyki bezpieczeństwa. W przeciwnym razie ryzykujesz narażeniem się na luki w ich oprogramowaniu sieciowym, które mogą prowadzić hakerów do uzyskania danych osobowych o użytkownikach, takich jak hasła do różnych kont na platformach społecznościowych itp.

Oto główne zagrożenia, na które narażasz się, korzystając z VPN z zagrożeniami bezpieczeństwa:

 1. Dane sprzedawane reklamodawcom.
 2. Twoja aktywność w Internecie jest narażona na błędną politykę rejestrowania.
 3. Infekcje złośliwego oprogramowania i źle skonfigurowane szyfrowanie.
 4. Wycieki IP, DNS i WebRTC.
 5. Posiadanie adresu IP używanego jako węzeł wyjściowy.
 6. Brak funkcji bezpieczeństwa i silnych protokołów.
 7. Nieaktualne certyfikaty serwerów sprawiają, że ruch jest w postaci zwykłego tekstu zamiast zaszyfrowanego.
« Back

VPN Trial

24 hours
Hide your IP.
Encrypt your traffic.
Enjoy your privacy.
Start Now

Smart DNS Trial

7 days
196 Unblocked websites.
Unlimited devices.
Original ISP speed.
Start Now